19 januari 2018 - 12:00 - Marokko
In Marokko is woedend gereageerd op de uitspraken van staatssecretaris Mustapha Ramid van Mensenrechten over homoseksuelen.
Ramid antwoordde op een vraag van een journalist over de decriminalisering van homoseksualiteit in Marokko met ergernis dat men "niet teveel aandacht aan dit onderwerp" moest geven. Hij noemde daarbij homoseksuelen "afval".
In een filmpje van 3 minuten protesteert een mensenrechtenactivist tegen de omstreden uitspraken van Ramid. Ook de mensenrechtenorganisatie AMDH en de vereniging tegen aids ALCS reageerden woedend.
Marwan Mohamed Elhajjami herinnert er in zijn filmpje ondermeer aan dat homoseksuelen regelmatig het slachtoffer zijn van geweld en daar geen aangifte van kunnen doen vanwege hun seksuele geaardheid.
VN-rapporteur doet mee aan campagne voor vrijlating Nasser Zefzafi
Parkeerterreur in Tanger: 135 dirham voor één nacht (video)
Ibtissem en Mariam riskeren 17 jaar cel in Turkije na droomvakantie
Marokko enig land in Afrika met twee steden in top 10
De droom van Neil El Aynaoui
Clandestiene route voor alcoholsmokkel ontdekt tussen Melilla, Saïdia en Nador
Parkeerterreur in Tanger: 135 dirham voor één nacht (video)
Marokko enig land in Afrika met twee steden in top 10
Clandestiene route voor alcoholsmokkel ontdekt tussen Melilla, Saïdia en Nador
Verhuurmaffia teistert Marokko, experts waarschuwen
Megaproject in Tanger: Busway verandert stad
Stille oorlog Spanje en Marokko rond Canarische Eilanden
Koning Mohammed VI reikt hand uit, Algiers knapt ambassade in Rabat op
Reiziger overlijdt na medisch noodgeval op luchthaven Nador