Zoeken

Marokko helpt Spanje bij arrestatie « jihadist »

- Marokko

Geschreven door Laila A.

Het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft de arrestatie aangekondigd van een Marokkaanse terreurverdachte in Manresa, in de regio van Barcelona. De arrestatie werd mede mogelijk gemaakt door de hulp van Marokko.

De verdachte was vooral actief op internet waar hij « het jihadistisch gedachtegoed verspreidde », aldus het ministerie in een door persagentschap MAP gepubliceerde verklaring. De afdeling beschouwt zijn arrestatie als de « beëindiging van een duidelijke bedreiging tegen de nationale veiligheid ».

De man maakte gebruik van internet om « de doctrine eigen aan de radicaliseringsstrategie van terroristische groeperingen, met name die van Daesh » te verspreiden. Hij wordt beschreven als « instabiel en gewelddadig » en had contactent met teruggekeerde Syriëgangers.

Lees meer

Terreurcel opgerold in Nador, vijf arrestaties

De Marokkaanse autoriteiten hebben de arrestatie aangekondigd van vijf leden van een terroristische cel van Daesh in Nador.

Cel opgerold in Marokko die een « gevaarlijk terrorist project » plande

De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft een nieuw succes geboekt in de strijd tegen het terrorisme. Een cel die « een gevaarlijke terroristisch project » voorbereidde werd...

Marokkaan in Spanje opgepakt voor financieren Daesh

Het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft woensdagochtend de arrestatie aangekondigd van een Marokkaanse man voor het financieren van Daesh.

Radicale Marokkaanse imams in Spanje gearresteerd

Het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft de arrestatie aangekondigd van twee Marokkaanse imams voor apologie van het terrorisme.

Vrouw Marokkaanse « onthoofder » Kokito in Turkije gearresteerd

De vrouw van de overleden Marokkaanse jihadist Kokito is tijdens een antiterrorisme operatie in Turkije gearresteerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team