26 april 2015 - 18:15 - Marokko
Marokko is het 10e gelukkigste land in de Arabische wereld. Dat zegt een internationaal onderzoek over geluk van het VN-initiatief Sustainable Development Solutions Network (SDSN).
In de Arabische wereld staan Jordanië (9e), Algerije (8e) en zelfs Libië (7e) voor Marokko. De Verenigde Arabische Emiraten is het meest gelukkig land in de regio Midden-Oosten en Noord-Afrika, gevolgd door Oman (2e) en Qatar (3e).
Wereldwijd is Zwitserland het gelukkigste land. Daarna volgen Denemarken, Noorwegen en Canada. Nederland is 7e en België 19e.
Afghanistan (153e) en het door oorlog verscheurde Syrië (156e) staan in de top 10 van minst gelukkige landen, samen met Togo (158e), Burundi (157e), Benin (155e), Rwanda (154e), Burkina Faso (152e), Ivoorkust (151e), Guinee (150e) en Tsjaad (149e).
Om de ranking op te stellen hield het SDSN onder meer rekening met de levensverwachting, sociale vrijheid , het bruto nationaal product per inwoner en de mate van corruptie.
Kleine Akram in het donker begraven
Marokko: speelsters van rugbyploeg overwinnen obstakels
Marokkanen betrokken bij grote vechtpartij op Canarische Eilanden
Racisme op Nederlandse werkvloer blijft problematisch
Marokko: tragische dood moeder en drie dochters
Analyse tussen leger van Spanje en Marokko
Marokko: tragische dood moeder en drie dochters
Analyse tussen leger van Spanje en Marokko
Marokko maakt werk van biologische landbouw
Door Interpol gezochte Fransman opgepakt in Marokko
Marokko heeft 100.000 artsen en verplegers nodig
Marokko gaat strijd aan met antisemitisme en antizionisme
Marokkaans dorpje krijgt hulp van Franse stad
"Marokko altijd aanvallend naar Melilla"