2 juli 2023 - 22:30 - Marokkanen in het buitenland
Abdellatif Jouahri, gouverneur van Bank Al Maghrib, heeft laten weten dat de Marokkaanse autoriteiten gaan onderhandelen met de Europese Commissie over een Europese richtlijn die de geldtransfers van Marokkanen die in het buitenland wonen wil beperken.
Deze onderhandelingen worden geleid door de ministeries van Buitenlandse Zaken, Economie en Financiën, Bank Al Maghrib en Marokkaanse bankgroepen, en zijn gericht op het garanderen dat de Europese richtlijn met betrekking tot banken geen belemmering zal vormen voor de geldtransfers van de Marokkaanse diaspora, die meer dan 100 miljard dirham per jaar bedragen, ofwel 8% van het bruto binnenlands product, aldus Abdellatif Jouahri tijdens een persconferentie.
Lees ook: Europa wil geldtransfers Marokkaanse diaspora bemoeilijken
Deze geldtransfers van wereld-Marokkanen, die een belangrijke bron van financiering van de Marokkaanse economie vormen, kunnen dit jaar een record van 115 miljard dirham bereiken, laat Al3omk weten.
Lees ook: Marokkaanse diaspora stuurde 110 miljard dirham naar Marokko in 2022
De Europese richtlijn heeft tot doel dochterondernemingen van buitenlandse banken die in Europa gevestigd zijn, te verplichten Europese financiële producten of diensten te promoten en niet die van hun land van herkomst. Daarom mogen dochterondernemingen van Marokkaanse banken in de Europese Unie geen Marokkaanse financiële producten meer verkopen, wat kan leiden tot een stagnatie of een vermindering van het aantal klanten.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland