Zoeken

Marokko/Eid ul-Adha: autoriteiten strijden tegen valse diergeneesmiddelen

17 juli 2019 - 10:40 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Teams van de Marokkaanse voedsel- en warenautoriteit ONSSA hebben in de afgelopen dagen ongeveer 300 controles uitgevoerd op wekelijkse markten in het koninkrijk. Ruim 500 valse diergeneesmiddelen werden in beslag genomen.

Het gaat volgens een verklaring van de dienst om antibiotica, antischimmelmiddelen en ontstekingsremmers. In dezelfde periode werden eveneens een dertigtal dierenartsenpraktijken gecontroleerd.

De ONSSA heeft ook een beroep gedaan op de douanediensten bij de grenzen om streng op te treden tegen de invoer van valse medicijnen voor het vee.

De extra controles zijn onderdeel van de voorbereidingen voor Eid ul-Adha. Het doel is de consumenten te beschermen en ziektes en epidemieën bij het vee te voorkomen.

Het ministerie van Landbouw en Visserij werkt tevens samen met de ONSSA om alle dieren die voor het Offerfeest mogen worden verkocht te registreren. Ook worden controles uitgevoerd op voedsel, water en medicijnen die aan de dieren worden toegediend.

Lees meer

Eid ul-Adha: schapen heel duur in Marokko

Marokkanen die een schaap willen kopen voor Eid ul-Adha zullen dit jaar tussen 1000 en 5000 dirham moeten betalen.

Marokko: Eid ul-Adha gaat gewoon door

Ondanks de verlening van de sanitaire noodtoestand tot 10 juli en de coronacrisis, zal het feest van Eid ul-Adha gewoon doorgaan in Marokko.

Marokko: 970 ton gevaarlijke goederen in beslag genomen

In het tweede kwartaal van het jaar hebben teams van de voedsel en warenautoriteit ONSSA 972 ton bedorven voedsel in beslag genomen in Marokko.

Marokko: 4 miljoen dieren beschikbaar voor Eid ul-Adha

Marokko bereidt zich voor op Eid ul-Adha. Volgens de voedsel- en warenautoriteit ONSSA zijn dit jaar ruim 4 miljoen dieren beschikbaar.

Eid ul-Adha: 7 miljoen dieren geslacht in Marokko

In Marokko zijn dit jaar 7,4 miljoen dieren beschikbaar voor Eid ul-Adha. Dat bevestigt de voedsel- en warenautoriteit ONSSA in een verklaring.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team