5 juni 2019 - 12:11 - Marokko
De Marokkaanse autoriteiten hebben de organisatie verboden van een dansfestival in een paleis in Marrakech. Het evenement werd door de Israëlische danseres Simona Gruzman georganiseerd.
Gruzman had een zaal en vijftig kamers geboekt in een bekende paleis in de rode stad. Het festival zou van 3 tot 10 juni plaatsvinden.
Vanwege religieuze overwegingen hebben de plaatselijke autoriteiten echter besloten om het festival te verbieden, met name omdat hij tijdens de Ramadan zou vallen.
De danseres deed meerdere pogingen om toch toestemming te krijgen. Ze schreef uiteindelijk op Facebook dat de Marokkaanse autoriteiten zich hadden laten beïnvloeden door de "islamisten" en dat ze nu non grata was in Marokko.
Een verantwoordelijke in Marrakech verklaarde over het verbod dat het bedoeld was om de openbare orde niet te verstoren en de religieuze gevoelens van Marokkanen niet te schenden.
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Schokkend: kakkerlak in tajine in Rabat
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Incident op luchthaven Marokko: passagiers Ryanair opgesloten (video)
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Schokkend: kakkerlak in tajine in Rabat
Incident op luchthaven Marokko: passagiers Ryanair opgesloten (video)
Moordzaak Anouar in Tanger: familie wijst naar broers
Politieke aardbeving verwacht na corruptieonderzoek in Marokko
Vakantie in Marokko? De 10 must-buys!
Marokko kiest voor Russische technologie
"Dit had ik nooit verwacht": Britse influencer in shock na trip in Marokko (video)