Nieuwe busverbinding tussen Spanje en Marokko
Busbedrijf Axarquía Bus heeft een nieuwe verbinding geopend tussen het noorden van Marokko en heel de Spaanse Middellandse zeekust.
2 november 2019 - 13:00 - Marokko
Busbedrijf CTM wordt ervan verdacht geen mensen uit sub-Sahara Afrika op zijn bussen toe te laten. De Marokkaanse groep ontkent dat.
In een verklaring stelt CTM dat er geen enkele "maatregelen werd getroffen" tegen sub-Sahara Afrikanen die aan boord van bussen van de groep willen reizen.
Het bedrijf stelt daarentegen wel op vraag van de autoriteiten, maatregelen te hebben getroffen om tegen de illegale immigratie en criminele mensensmokkelorganisaties te strijden.
Deze maatregelen hebben betrekking tot groepen migranten die hele bussen huren om naar de grensgebieden te worden vervoerd, met al doel de grens illegaal over te steken.
Lees meer
Busbedrijf Axarquía Bus heeft een nieuwe verbinding geopend tussen het noorden van Marokko en heel de Spaanse Middellandse zeekust.
De Marokkaanse autoriteiten blijven migranten uit sub-Sahara Afrika naar het zuiden van het land verplaatsen. Dat stelt de Marokkaanse mensenrechtenorganisatie AMDH.
Bij een zwaar verkeersongeval in Casablanca zijn afgelopen vrijdag één dode en twee zwaar gewonden gevallen. De slachtoffers zijn drie Israëliërs, waaronder de rabbijn David Levy.
Meerdere minderjarige Marokkanen hebben zondag geprobeerd om zich in bussen te verstoppen die van Saidia naar Melilla terugkeerden.
Zeven Marokkaanse migranten die zich illegaal in Libië bevonden zijn terug in Marokko. Dat maakte de Libische dienst voor de strijd tegen de illegale immigratie donderdag bekend.