Zoeken

Marokkanen breken spaarpot tijdens Ramadan

13 juni 2016 - 18:00 - Economie

Geschreven door Laila A.

Ramadan is een periode van flinke uitgaven voor de meeste Marokkanen. De Hoge Planning Commissie publiceerde afgelopen weekend een kort rapport over de kosten van de Ramadan.

In Marokko wordt de Ramadan, maand van vroomheid en gematigdheid, al snel een periode van overconsumptie en verspilling. Volgens de commissie geven Marokkanen in die periode 37 procent meer geld uit aan voeding dan de rest an het jaar.

Bij de rijkste bevolkingslagen nemen de uitgaven tijdens het vasten gemiddeld met 40 procent toe en bij gezinnen met een laag inkomen is met 22,5 procent.

Marokkanen geven vooral meer uit aan fruit tijdens de Ramadan (+163%), gevolgd door melkproducten (+47%) en vlees en graanproducten (+35%).

Lees meer

Hoe gaan Marokkanen om met de dorst tijdens de Ramadan (video)

Een verzengende hitte en lange uren zonder drinken… Hoe gaan Marokkanen om met deze situatie tijdens de Ramadan? Antwoord in deze reportage van 2M.

Toerisme Marokko: minder buitenlanders maar meer wereld-Marokkanen

Tussen januari en juli dit jaar bezochten 6 miljoen toeristen Marokko. Volgens het observatorium voor toerisme is dat net iets meer dan vorig jaar.

Ramadan 2016 begint op maandag 6 juni in Nederland

Ramadan begint dit jaar op maandag 6 juni in Nederland. Het Hooggerechtshof van Saoedi-Arabië bevestigde zondagavond de datum aan.

Sport en Ramadan, welke risico’s voor de gezondheid? (video)

Ondanks de warmte, honger en dorst, blijven veel Marokkanen sporten tijdens de maand Ramadan. Lopen, wandelen of fietsen, welke zijn de risico’s tijdens het vasten? Antwoord in...

Overheid Marokko ontkent prijsverhoging tijdens Ramadan

In Marokko zijn de prijzen van voedingsmiddelen sinds het begin van de Ramadan niet toegenomen. Dat is althans wat minister Mohamed El Ouafa van Algemene zaken en Bestuur beweert.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team