17 oktober 2019 - 13:40 - Marokko
Ongeveer 340.000 Marokkanen lijden aan schizofrenie. Dat blijkt uit een nieuw onderzoek van de Marokkaanse verenigingen Sila en Chams.
De resultaten van het onderzoek werden ter gelegenheid van de World Mental Health Day bekendgemaakt. Marokkanen die aan schizofrenie lijden weten in de meeste gevallen niet dat ze ziek zijn.
Het rapport toont aan dat de meeste patiënten nooit een psychiatrische instelling hebben bezocht en op fkihs of oplichters vertrouwen om hen te helpen.
Al Ahdath Al Maghribia bericht dat 25 procent van de families van schizofrenen oordelen dat de ziekte het gevolg is van zwarte magie. Nog zorgwekkender is dat 75 procent nog nooit van schizofrenie heeft horen spreken. Deze onwetendheid leidde ertoe dat 70 procent zieken ooit al een fkih, traditionele genezer of kruidendokters bezochten.
Ook wetenswaardig is dat 11 procent van de gezinnen met schizofrene familieleden wensen dat ze worden opgesloten.
Om mensen met schizofrenie en hun families te helpen zal in de komende dagen een internationaal psycho-educatieprogramma, ProFamille, in Marokko worden georganiseerd.
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens