Zoeken

Marokkanen betrokken bij rellen Griekse migrantencentrum

- Wereld

Geschreven door Laila A.

In Amygdaleza, het grootste opvangcentrum voor migranten in Griekenland, zijn zondag rellen uitgebroken. In het centrum worden ruim 1200 illegale migranten, voornamelijk uit Azië, vastgehouden.

Volgens de politie volgden de incidenten op de verhoging van de maximale duur van detentie van 12 naar 18 maanden. De migranten staken matrassen en kamers in brand "zonder enige provocatie van de bewakers".

Migranten uit Marokko, Afghanistan en Bangladesh, zullen volgens de politie worden vervolgd voor vernieling van eigendommen, zware mishandeling en poging tot ontsnapping.

Mensenrechtenorganisaties stellen dat moslimgevangenen waren geslagen door bewakers tijdens het gebed. Zij kregen geen medische zorg en beschuldigen de politie van mishandeling en geweld.

Lees meer

Dertien Marokkaanse migranten naaien lippen dicht in Italië

Dertien Marokkaanse immigranten hebben eerder deze week in Italië, hun lippen dichtgenaaid uit protest tegen hun detentieomstandigheden.

Honderden migranten bestormen grens Melilla

Ruim 300 sub-Sahara migranten bestormden dinsdagavond de grens tussen Marokko en Melilla. De massale aanval, gefilmd door beveiligingscamera’s van de Guardia Civil, toont de...

Spanje wil gigantische hekken bouwen tussen Melilla en Marokko

Melilla gaat een nieuwe hek bouwen aan de grens met Marokko, om de massale stroom van illegale sub-Sahara immigranten Sahara af te weren.

Bootje met Vietnamese vluchtelingen onderschept in Sebta

De Spaanse Guardia Civil heeft tijdens de weekend in Sebta een bootje onderschept met vier Vietnamese vluchtelingen en twee Marokkanen aan boord.

Marokkaanse illegalen opgepakt in Rusland

Ruim 1400 illegale immigranten, waaronder meerdere Marokkanen, werden op woensdag in de Russische hoofdstad Moskou gearresteerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team