Zoeken

Vooral Marokkanen en Turken richten bedrijven op in Nederland

6 februari 2016 - 18:00 - Nederland

Geschreven door Laila A.

In 2014 werden in Nederland 23.000 bedrijven door ondernemers van buitenlandse afkomst opgericht. Het merendeel van deze ondernemers zijn van Turkse en Marokkaanse komaf volgens CBS.

Het onderzoek van het statistiekenbureau toont aan dat 4500 Turkse en 2800 Marokkaanse ondernemers in 2014 in Nederland een bedrijf zijn gestart.

Ondernemers van Turkse of Marokkaanse komaf kiezen vooral voor de oprichting van supermarkten, vershandels of taxibedrijven.

Ondernemers met een dubbele nationaliteit zijn ook doorgaans jonger wanneer ze een bedrijf oprichten. Ruim 70% is jonger dan 40 jaar.

In 2014 werden in Nederland in totaal 132.000 bedrijven opgericht door ondernemers tussen 20 en 65 jaar.

Lees meer

Ruim 90.000 Marokkanen kregen in 2014 een Europese nationaliteit

Uit nieuwe cijfers van Eurostat blijkt dat Marokkanen bij de buitenlanders behoren die het meest een Europese nationaliteit aannamen in de loop van 2014.

Senaat Nederland stemt einde uitkeringsverdrag Marokko

Nederland gaat het uitkeringsverdrag met Marokko beëindigen. Het senaat stemde dinsdag voor de afschaffing van het verdrag.

Marokkaanse tiener bij leukste ondernemers in Nederland

Zaid El Ouardani, 15, is één van de leukste ondernemers in Nederland. De tiener van Marokkaanse afkomst werd tot leukste ondernemer van Purmerend verkozen.

Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb beste bestuurder in 2015

Voor het tweede opeenvolgend jaar is burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam tot beste lokale bestuurder van Nederland uitgeroepen.

Bijna 35.000 Marokkanen kregen de Spaanse nationaliteit in 2014

Vorig jaar kregen bijna 35.000 Marokkanen de Spaanse nationaliteit. Marokkanen vormden daarmee de eerste groep genaturaliseerde buitenlanders in 2014.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team