Naturalisatie in Nederland: Marokkanen eerste begunstigden
In 2014 namen vooral Marokkanen de Nederlandse nationaliteit aan. In totaal kregen 27.000 buitenlanders de Nederlandse nationaliteit, waarvan 2600 Marokkanen.
In 2014 werden in Nederland 23.000 bedrijven door ondernemers van buitenlandse afkomst opgericht. Het merendeel van deze ondernemers zijn van Turkse en Marokkaanse komaf volgens CBS.
Het onderzoek van het statistiekenbureau toont aan dat 4500 Turkse en 2800 Marokkaanse ondernemers in 2014 in Nederland een bedrijf zijn gestart.
Ondernemers van Turkse of Marokkaanse komaf kiezen vooral voor de oprichting van supermarkten, vershandels of taxibedrijven.
Ondernemers met een dubbele nationaliteit zijn ook doorgaans jonger wanneer ze een bedrijf oprichten. Ruim 70% is jonger dan 40 jaar.
In 2014 werden in Nederland in totaal 132.000 bedrijven opgericht door ondernemers tussen 20 en 65 jaar.
Lees meer
In 2014 namen vooral Marokkanen de Nederlandse nationaliteit aan. In totaal kregen 27.000 buitenlanders de Nederlandse nationaliteit, waarvan 2600 Marokkanen.
Zaid El Ouardani, 15, is één van de leukste ondernemers in Nederland. De tiener van Marokkaanse afkomst werd tot leukste ondernemer van Purmerend verkozen.
In 2015 hebben minder Marokkanen een verzoek tot naturalisatie in Nederland ingediend. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
Nederland gaat het uitkeringsverdrag met Marokko beëindigen. Het senaat stemde dinsdag voor de afschaffing van het verdrag.
Uit een nieuw onderzoek van het Kennisplatform Integratie en Samenleving (KIS) blijkt dat het in Nederland veel lastiger is voor meisjes met een hoofddoek om een stageplek te...