18 februari 2020 - 17:10 - Marokkanen in het buitenland
Twee Marokkaanse mannen hebben afgelopen zaterdag in Italië een Egyptisch jongetje gered dat dreigde te verdrinken in de Po rivier.
De twee mannen aarzelden geen moment toen ze zagen dat het kind onder water riskeerde te verdwijnen. Ze probeerden om beurt om hem naar de kant te brengen, met succes.
Hun daad werd toegejuicht door de Italiaanse publieke opinie en de politieke klasse. De rivier is namelijk heel diep en staat als gevaarlijk bekend.
Twee Kamerleden van de Liga partij hebben officieel op de heldendaad gereageerd. Volgens hen hebben "de twee Marokkanen, door het kind te redden, humaniteit en veel altruïsme getoond".
De parlementariërs verklaarden op basis van de religieuze teksten van de Talmoed dat "hij die een ziel redt de hele mensheid redt". Deze passage is gelijk aan het Koranvers dat zegt dat degene die een leven redt de hele mensheid redt.
Marokko wil twintigtal installaties voor waterontzilting bouwen
Crisis Marokko-Algerije wordt alsmaar heviger
Ruim 4 miljoen Marokkanen leerden lezen in moskee
Nederland verzet zich tegen komst Marokkaanse arbeidsmigranten
Jonge Redouan met machete aangevallen op Antwerpse tram
Alstom Marokko bouwt groene sneltramlijn in Tel Aviv
Marokkaanse diaspora: reisbureaus in Algeciras woedend
Marokko zet inreisstempel bij inwoners van Melilla
Haven Málaga bereidt zich voor op komst Marokkaanse diaspora
Ontsnappingspoging Marokkaanse passagiers tijdens tussenlanding in Barcelona
Rederij FRS rekrutering Operatie Marhaba
Tarik Driba wil Franse gastronomie Marokkaans tintje geven
Hamza Taouzzale eerste moslim burgemeester van Westminster
Wurgspel kostte Rayan bijna het leven in België