15 december 2011 - 13:30 - Economie
De gigantische winkel van Galeries Lafayette in de Morocco Mall te Casablana heeft zijn deuren geopend op 5 december. Samengesteld uit drie niveaus met een totale oppervlakte van 10.000 m², is deze winkel het derde verkooppunt van de Galeries Lafayette buiten Frankrijk.
De Franse groep had besloten zich te vestigen in Marokko bijna vier jaar geleden, nadat deze benaderd was door de voorzitter van de groep Aksal, Salwa Idrissi.
Vandaag de dag staat de Galeries Lafayette van Morocco Mall in ’s werelds top-vijf van winkelcentra, en eerste in Afrika, verklaart Vincent Drouet, Purchasing Director van Galeries Lafayette Casablanca op de informatiewebsite van Afrik.com.
De keuze van Marokko als eerste locatie in Afrika is niet toevallig, legt Vincent Drouet uit, omdat "Marokkanen tot de klantentoptien van de Galeries Lafayette behoren" maar ook vanwege de groei en evolutie van het land.
Vincent Drouet vertelt aan Afik.com dat "de kledingcode in Marokko identiek is aan die van Frankrijk" en voegt eraan toe dat de 300 vertegenwoordigde merken in de Galeries Lafayette in Casablanca tegen dezelfde prijzen als die in Frankrijk verkocht worden.
De concurrentie zal alléén maar ten goede komen aan de Galeries Lafayette, maar ook aan de luxe boetiekjes van het centrum van Casablanca, die zullen gedwongen zijn om beter te doen, besluit Vincent Drouet.
De Franse groep, dat de codes van zijn merk reproduceerde in Casablanca, is met het Marokkaanse winkel toegetreden tot het Guinness Book of Records vanwege zijn gevel, de grootste in een winkelcentrum ter wereld.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie