Marokko: achtervolging in tegengestelde richting op snelweg
De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag de achtervolging ingezet met een drugsauto op de snelweg van Tanger.
14 maart 2020 - 17:10 - Marokko
Twee Spaanse Marokkanen zijn in de nacht van zondag op maandag omgekomen tijdens een achtervolging met de politie in de Straat van Gibraltar.
De twee slachtoffers voeren met een motorboot vol drugs naar Spanje toen een patrouille uit Gibraltar hen opmerkte en de achtervolging inzette.
De Britse autoriteiten vroegen hulp aan de Spaanse politie om de snelle motorboot van 14 meter lang en vier motors met een kracht van 300 pk te stoppen.
In het vaartuig zaten nog twee andere drugskoeriers, een Spanjaard en een Portugees. Beiden raakten gewond en werden naar het ziekenhuis afgevoerd.
Hoe het ongeval juist gebeurde blijft onduidelijk. De families van de slachtoffers werden onmiddellijk op de hoogte gebracht. Een onderzoek is aan de gang.
Lees meer
De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag de achtervolging ingezet met een drugsauto op de snelweg van Tanger.
Twee Spanjaarden zijn eerder deze week na een achtervolging op zee, door een patrouille van de Koninklijke gendarmerie gearresteerd met 90 kilo cannabis.
Bij een zwaar verkeersongeval bij de tolpoortjes van Sid Zouine op de snelweg tussen Agadir en Marrakech, zijn zondag vier doden en vijf gewonden gevallen.
De Koninklijke marine heeft maandagochtend een smokkel van cannabis vanuit Marokko naar Spanje voor de kust van Tanger tegengehouden.
Twee Spaanse politieagenten zijn zaterdagochtend ernstig gewond geraakt na een achtervolging met drugssmokkelaars in Algeciras.