Vermiste Fransman dood teruggevonden in Casablanca
José Gomes Da Costa, een Fransman die als vermist was opgegeven sinds 6 maart, is maandagavond dood teruggevonden in een rivier in Casablanca.
25 april 2012 - 11:00 - Marokko
De snelweg tussen Casablanca en de Mohammed V luchthaven is al voor meer dan een week gratis, als gevolg van een staking van tolbedienden dat voor lange files zorgt in het land.
Als tijdelijke oplossing heeft het bedrijf "Snelwegen van Marokko" (ADM), dat het snelwegennetwerk beheert, besloten de tolkantoren te openen en de snelweggebruikers gratis te laten doorrijden.
Verschillende snelwegen zijn dus voor een paar dagen gratis, namelijk die van Agadir, Marrakech, Settat, Casablanca, Mohammedia en Bouznika.
Door de staking had zich op maandag een file gevormd van 8 km lang op de Casablanca-Rabat snelweg rond 10 uur. De tolbedienden, werkzaam voor een privé-bedrijf, eisen hun integratie bij ADM.
Lees meer
José Gomes Da Costa, een Fransman die als vermist was opgegeven sinds 6 maart, is maandagavond dood teruggevonden in een rivier in Casablanca.
Marokko gaat alle snelwegen voorzien van rammelstroken om slapende snelweggebruikers wakker te schrikken. Dat meldt "Snelwegen van Marokko" in een verklaring.
Meerdere wijken in Casablanca hebben sinds vrijdag gratis WiFi. De draadloze internetverbinding blijft enkele maanden gratis.
Minister van Hoger Onderwijs Lahcen Daoudi, zei dat zijn afdeling de mogelijkheid bestudeerde om beursstudenten gratis bankrekeningen te laten openen.
Snelweggebruikers worden aangeraden om dinsdag tijdens de spitsuren de snelweg niet te gebruiken in Marokko, aldus ADM.