Marokko: man deed zich voor als Europeaan om vrouwen op te lichten op Facebook
Een man afkomstig uit sub-Sahara Afrika heeft via Facebook tientallen vrouwen in Marokko opgelicht door zich als een Europese douanier voor te doen.
7 oktober 2019 - 18:30 - Marokko
Elk jaar reizen tientallen Marokkaanse modellen via agentschappen naar Turkije om er chirurgische ingrepen te ondergaan.
Tussenpersonen zijn in Marokko belast met het vinden van jonge modellen die graag iets aan hun lichaam willen veranderen. De jonge vrouwen krijgen de belofte dat ze door bekende Turkse chirurgen zullen worden behandeld.
Assabah bericht dat hun reis volledig vanuit Marokko wordt georganiseerd. Hun vertrek, vliegticket, hotel en de ingreep zelf worden ter plekke betaald.
Bij hun aankomst ontdekken de jonge vrouwen in de meest gevallen dat ze werden opgelicht en dat ze niet door ervaren chirurgen maar door assistenten of verplegers zullen worden behandeld met toxische, soms verboden, producten.
Wanneer de slachtoffers de ingreep weigeren zijn ze al hun geld kwijt. De tussenpersonen en agentschappen stellen enkel een commissie te ontvangen op het vinden van klanten. Over een vergoeding is er dus geen sprake.
Lees meer
Een man afkomstig uit sub-Sahara Afrika heeft via Facebook tientallen vrouwen in Marokko opgelicht door zich als een Europese douanier voor te doen.
De Marokkaanse autoriteiten hebben afgelopen zaterdag meerdere mensen tegengehouden die naar Turkije wilden reizen, waarvan een merendeel jonge vrouwen.
Een honderdtal jonge Marokkanen die zich hadden ingeschreven voor een immigratieprogramma naar de Verenigde Arabische Emiraten zijn het slachtoffer geworden van oplichters.
De rechtbank van eerste aanleg in de wijk Ain Sebaa in Casablanca heeft een casanova die meerdere vrouwen heeft opgelicht, tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld.
Twee Marokkaanse vrouwen staan in de top 100 van meest invloedrijke jonge Afrikanen voor het jaar 2019.