Marokkaanse migranten met rubberboot naar Spanje
De Spaanse Guardia civil heeft in de nacht van maandag op dinsdag rond 03:15 uur negentien Marokkaanse migranten tegengehouden die op weg waren naar Spanje.
4 augustus 2019 - 15:10 - Wereld
De Ierse politie heeft twee Marokkaanse tieners gevonden bij de motor van een bus tussen Londen en Dublin.
Volgens Irish Mirror werden beide jongens op 26 juni in de bus ontdekt. Hun vondst werd op beeld vastgelegd door de buschauffeur.
In het filmpje ziet me een eerste tiener uit een kleine ruimte kruipen. Hij is helemaal zwart en onder het stof. Enkele seconden later kruipt een tweede tiener uit dezelfde ruimte. De twee tieners zouden ruim 10 uur in de bus hebben gezeten.
Een politiebron meldt dat dergelijke voorvallen heel regelmatig voorkomen. "De agenten van de nationale immigratiepolitie behandelen hen met begrip, maar ze zijn de meer agressieve politie van hun eigen land gewoon."
Lees meer
De Spaanse Guardia civil heeft in de nacht van maandag op dinsdag rond 03:15 uur negentien Marokkaanse migranten tegengehouden die op weg waren naar Spanje.
Een groep van 1023 migranten is afgelopen maandag door de Turkse grenspolitie in Edirne gearresteerd.
De Spaanse Guardia civil heeft voor de kust van Sebta de achtervolging ingezet op een jetski die vanuit Marokko was vertrokken.
Ruim 3500 migranten waaronder tientallen Marokkanen, verkeren in gevaar in opvangcentra voor migranten in het zuiden van Tripoli, waar een gewapend conflict woedt.
Tijdens een verrassingsoperatie van de Guardia civil werden vorige week 64 Marokkaanse migranten in Sebta in het noorden van Marokko gearresteerd.