Zoeken

Marokkaanse meisjes hielpen staatsgreep Turkije mislukken

24 juli 2016 - 16:20 - Wereld

Geschreven door Laila A.

Twee Marokkaanse studentes hebben zonder het te weten geholpen om de staatsgreep van vorige week in Turkije te doen mislukken.

Volgens Al Akhbar deelden de jonge vrouwen als eerst foto’s op Instagram van de tanks die Istanbul binnenkwamen. Dankzij deze beelden konden de autoriteiten snel ingrijpen en de staatsgreep doen mislukken.

De Turkse president Recep Tayyip Erdoğan heeft afgelopen weekend tijdens een toespraak de informatie bevestigd en de meisjes bedankt, aldus Al Akhbar.

Bij de mislukte staatsgreep kwamen ruim 300 mensen om. Volgens staatspersbureau Anadolu werden 4060 verdachten, voornamelijk militairen, na de coup opgepakt en in voorlopige hechtenis genomen.

Lees meer

Royal Air Maroc vliegt opnieuw naar Turkije

Na een korte onderbreking als gevolg van de mislukte staatsgreep in Turkije, vliegt Royal Air Maroc opnieuw naar Istanboel.

Spanje pakt door Marokko gezochte drugsdealers

De Spaanse Guardia civil heeft vorige week de arrestatie bekendgemaakt van twee drugsdealers die door Marokko werden gezocht.

Agenten in Marokko voor de rechter om smokkel

Dertien agenten die enkele maanden geleden waren opgepakt na de ontmanteling van een groot smokkelnetwerk verschenen vorige week voor het eerst voor de rechter.

Marokkaanse voetbalcoach in Zweden krijgt celstraf voor kindermisbruik

De coach van een Marokkaanse jeugdvoetbalclub is in Zweden tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld voor kindermisbruik.

Franse pornograaf opgepakt in Saidia

Een Franse onderdaan is eerder deze week in het Marokkaanse Saidia gearresteerd. Hij werd op heterdaad betrapt toen hij een pornofilm maakte met meerdere meisjes.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team