Zoeken

Marokkaanse homo’s met de dood bedreigd in Sebta

- Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Een groot aantal Marokkaanse homo’s hebben hun toevlucht gezocht in Sebta en Melilla, Spaanse enclaves in het noorden van Marokko. Daar zijn ze echter ook niet veilig.

In Sebta stellen Marokkaanse homo’s dat hun situatie nog erger is dan de "afwijzing in Marokko". Dat bericht Assabah.

Een 31-jarige lesbische vrouw uit Tetouan, vertelde hoe ze door haar eigen familie met de dood was bedreigd toen een video van haar op sociale media was gedeeld. Ze besloot naar Sebta te vluchten maar vond er niets dan moeilijkheden.

Homoseksuelen in de enclave zijn het slachtoffer van geweld en bedreiging van zowel Marokkanen als Spanjaarden. Lgbt-verenigingen in de enclave hebben in de afgelopen weken meerdere meetings gehad met verantwoordelijken van politieke partijen om de situatie te bespreken.

De PSOE-partij aan de macht in Madrid heeft aan de autoriteiten in Sebta gevraagd om het nodige te doen om de veiligheid van Marokkaanse homo’s te garanderen.

Lees meer

Repatriëring Marokkanen uit Sebta en Melilla stopgezet

De repatriëring van in Sebta en Melilla gestrande Marokkanen is tijdelijk stopgezet vanwege een geschil over het aantal kandidaten tussen de Marokkaanse en Spaanse autoriteiten.

Marokkanen vluchten uit Sebta met jetski’s

Vijf mannen met jetski’s hebben afgelopen zondag voor ophef gezorgd in Sebta. De jetski’s kwamen uit Marokko om twee vissers op te pikken.

Marhaba 2020 : Sebta "niet geïnteresseerd" in komst wereld-Marokkanen

Sebta heeft laten weten dit jaar "geen interesse" te hebben in de zomeroperatie "Marhaba 2020" en de tienduizenden Marokkanen die via de enclave naar Marokko zouden willen reizen.

Spanje stelt vragen over aanwezigheid Mohammed VI in wateren Sebta

In Spaanse media worden deze week veel vragen gesteld over de aanwezigheid van het jacht van Koning Mohammed VI voor de kust van Sebta.

Vervolgde Marokkaanse leeft met kinderen op straat in Sebta

Een Marokkaanse vrouw die naar eigen zeggen door een Spaanse politieman wordt vervolgd, is met haar vier kinderen naar Sebta vertrokken op zoek naar een beter leven.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team