Zoeken

Studenten bouwen 100% Marokkaanse drone

5 augustus 2015 - 20:30 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Studenten van de hogeschool elektriciteit en mechanica Ensem hebben een 100% Marokkaanse drone gebouwd. Het toestel kan zowel voor civiele als voor militaire missies gebruikt worden.

Het onbemand vliegtuigje kan volgens de directeur van Ensem onder meer worden gebruikt voor de controle van dammen, filmopnames, sportwedstrijden, grensbeveiliging, topografische studies en milieubescherming.

Al Akhbar vernam tevens van de directie dat de hogeschool meerdere overeenkomsten heeft gesloten voor de bouw en commercialisatie van drones vanaf volgend jaar.

Marokko werkt al een tiental jaren aan de bouw van een eigen onbemand vliegtuig. Een vijfde prototype dat op een afstand van 50 kilometer kan worden bediend werd onlangs ontworpen.

Lees meer

Italianen met drone aangehouden in Marokko

In het Marokkaanse Assilah zijn drie Italianen gearresteerd met een drone. Een van de verdachten is ingenieur informatica.

Europese drones in Marokko om drugshandel en illegale immigratie te controleren

Om de steeds groeiende illegale immigratie en de drugshandel tussen Afrika en Europa te bestrijden, zou Europa de bouw van een drone-basis in Marokko hebben voorgesteld.

Zwitser met kleine spionagevliegtuig gearresteerd in Dakhla

De luchthavenpolitie in Dakhla heeft eind vorige week een Zwitserse man gearresteerd met een kleine spionagevliegtuig in zijn bagage had verstopt.

Gewonden bij rellen tussen studenten en politie in Fez

Acht agenten en twintig studenten raakten eind deze week gewond bij confrontaties in het Marokkaanse Fez. Drie studenten verkeren volgens mensenrechtenorganisatie AMDH in een...

Amerikaanse drone-basis in Marokko om IS te bestrijden

Amerika gaat een luchtmachtbasis in Marokko vestigen om met onbemande vliegtuigen de terreurorganisatie Islamitische staat te bestrijden. Dat meldt de Wall Street Journal.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team