10 mei 2017 - 21:03 - Wereld
Zeven Marokkaanse Blauwhelmen zijn maandag bij een aanval op een konvooi van de VN-vredesmissie Minusca in Centraal Afrika gewond geraakt. Een achtste Marokkaanse soldaat wordt vermist.
De Minusca heeft de aanval in een verklaring sterk veroordeeld en stelt dat de missie enkel in Centraal Afrika aanwezig is om de bevolking te beschermen tegen de gewapende groepen die het land onveilig maken.
Volgens de missie vond de aanval maandag rond 20 uur plaats nabij het dorpje Yogofongo, op een twintigtal kilometers van de bestemming van het konvooi. Een Cambodjaanse Blauwhelm werd gedood en acht soldaten, waaronder zeven Marokkanen, raakten gewond.
Drie Cambodjaanse en een Marokkaanse Blauwhelm worden sinds de aanval vermist. De daders “verdwenen in de bossen”. De Minusca heeft een grote zoekactie naar hen gestart.
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"