23 juni 2015 - 13:00 - Wereld
Een in Spanje gevestigde Marokkaan is dinsdag in Polen gearresteerd. De man wilde naar Spanje terugkeren. Hij wordt ervan verdacht in Syrië met de terreurorganisatie Islamitische staat te hebben gevochten.
De verdachte werd in de Poolse hoofdstad Warschau gearresteerd dankzij een tip van de Spaanse Guardia Civil. De politiedienst probeerde hem sinds zijn vertrek uit Spanje op te sporen.
Volgens de Spaanse autoriteiten was de man in Spanje in korte tijd geradicaliseerd. Hij sloot zich vorig jaar aan bij de Islamitische staat en zou een opleiding hebben gekregen over wapengebruik en het maken van bommen.
In januari 2015 had een Spaanse rechter een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd. Dit leidde tot zijn arrestatie in Polen toen hij uit een vliegtuig afkomstig uit Hongarije stapte.
De Spaanse autoriteiten oordelen dat hij een bedreiging vormt voor Spanje én voor Europa.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Othman El Ballouti uitgeleverd aan België: de val van een drugsbaron
Marokko’s succes irriteert Algiers
Marokko verovert Washington met pastilla
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko
Heftige confrontaties tussen Marokkanen en politie in Spanje