28 mei 2013 - 11:30 - Cultuur
De Marokkaanse Mohamed Rifi heeft vrijdag het MBC-muziekprogramma ’X Factor Arabia’ 2013 gewonnen. In de finale stond hij tegenover de Libische Ibrahim Abd Adim en de Jordaanse Adham Nabelsi.
Mohamed Rifi won dankzij de massale steun van de kijkers, ondanks de sterke voorkeur van de jury en een groot deel van het publiek voor zijn twee tegenstanders.
Koning Mohammed VI feliciteerde in een bericht de 27-jarige Marokkaan. Zijn overwinning is volgens de monarch een erkenning van zijn talent, maar ook het bewijs dat Marokko vol zit met talentvolle jongeren die regelmatig uitblinken in Arabische en internationale kunstcompetities.
Mohamed verliet de schoolbanken na de dood van zijn vader, om te gaan werken en zijn familie te helpen. Hij werkte als hulpkok in een restaurant, toen hij werd geselecteerd voor X-Factor.
De allereerste editie van X-Factor Arabia was in 2006 gewonnen door de Marokkaanse Rajae Ksabni.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Geliefde Marokkaanse presentatrice Kaoutar Boudarraja overleden
Latifa Raafat voor de rechter
Ragheb Alama: "Harira, tajine en thee in Marokko"
Ophef in Tanger om kus tijdens opnames film
Rosalía smoorverliefd op Marokkaanse stad
50 Cent deelt unieke beelden van trip in Marokko (video)
Marokkaanse mikpunt van haat na dans met Tayc in Casablanca (video)
Rapper 50 Cent laat Rabat daveren (video)