19 maart 2018 - 11:20 - Wereld
De Colombiaanse autoriteiten hebben de arrestatie aangekondigd van een Marokkaan en een Cubaan die samen aanslagen planden tegen Marokkaanse diplomaten in Bogota.
Al Massae bericht dat de Colombiaanse justitie de twee mannen ervan verdenkt afgelopen dinsdag zelfmoordaanslagen te hebben willen plegen met bomgordels.
De aanval moest op een populaire locatie bij Amerikaanse diplomaten in de stad plaatsvinden. Meerdere telefoongesprekken tussen de Cubaanse Raul Gutierrez Sanchez en de in Spanje gevestigde Marokkaan bevestigden hun plannen.
In één van deze telefoongesprekken zegt de Marokkaanse verdachte: "Er moeten veel mensen worden gedood tijdens de aanval, ook al kost het je je eigen leven.".
Raul Gutierrez Sanchez had ook regelmatig contacten met leden van Daesh in het Midden-Oosten en vertelde tijdens zijn verhoor dat hij zijn bomgordel zelf had gemaakt en zoveel mogelijk mensen wilde vermoorden.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip