78% leerlingen in Marokko begrijpen de lessen op school niet
Minister Rachid Belmokthar van Onderwijs heeft zorgwekkende uitspraken gemaakt over het niveau van leerlingen in Marokkaanse scholen.
30 november 2015 - 10:30 - Marokko
Rachid Yazami, Marokkaanse wetenschapper aan de Nanyang Technological University in Singapore, heeft een nieuwe chip uitgevonden die zowel smartphones als elektrische wagens in minder dan tien minuten tijd oplaadt.
The Straits Times schrijft dat de chip, dankzij zijn klein formaat, in bijna alle soorten batterijen kan worden ingebouwd.
"De chip geeft niet alleen informatie over de staat van de batterij, maar optimaliseert ook het herladen, zodat de batterij sneller wordt herladen en tegelijkertijd in best mogelijke conditie blijft.", aldus de Marokkaanse wetenschapper.
De chip van Rachid Yazami waarschuwt bovendien wanneer een batterij defect is en er brandgevaar is. Het risico op brand wordt dankzij de chip ook veel kleiner.
Rachid Yazami werkte ruim vijf jaar aan de ontwikkeling van de chip. "Mijn visie van de toekomst is dat elke batterij worden uitgerust met deze chip, waardoor het brandrisico in voertuigen en elektronische apparatuur kleiner wordt en de levensduur van de batterijen groter."
De chip wordt naar verwachting eind 2016 gecommercialiseerd. Rachid El Yazami is één van de uitvinders van de lithium batterijen in de jaren ’80. De wetenschapper heeft ruim 50 patenten en is auteur van meer dan 200 publicaties over batterijen.
Lees meer
Minister Rachid Belmokthar van Onderwijs heeft zorgwekkende uitspraken gemaakt over het niveau van leerlingen in Marokkaanse scholen.
Prins Moulay Rachid was de afgelopen dagen in Frankrijk. Net zoals zijn broer Koning Mohammed VI, stemde Moulay Rachid ermee in op de foto te staan met fans.
Abdellah Ak-Kouch is een kei in hoofdrekenen. De jonge Spanjaard van Marokkaanse afkomst eindigde op de derde plaats op het wereldkampioenschap hoofdrekenen in New Delhi.
De omstreden Marokkaanse Sjeik Abu Naim blijft tot haat aanzetten. Van zijn veroordeling tot een voorwaardelijke gevangenisstraf voor zijn uitspraken tegen Driss Lachgar en...
Een fiets die maanden geleden in Frankrijk werd gestolen is dankzij een GPS chip in Casablanca teruggevonden en leidde de politie tot groot smokkelnetwerk van gestolen fietsen.