10 maart 2014 - 13:58 - Cultuur
De Marokkaans geboren Deense Anis Basim Moujahid zal Denemarken vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival 2014. De Marokkaan zal het liedje ’Cliché Love Song’ zingen.
De 21-jarige zanger werd zaterdag verkozen tijdens een televisieshow. Hij kreeg de meeste stemmen van het publiek. Anis stond in de finale tegen Rebekka Thornbech en Natasha Bessez.
Anis Basim Moujahid is geen onbekende in Denemarken. Op zijn 15e had hij namelijk deelgenomen aan het muzikaal programma ’The X Factor’, waar hij de kwartfinale bereikte.
Hij bracht ook twee albums uit in het Deens. "Alt det jeg ville sagt" kwam uit in 2008 en werd bekroond met een gouden plaat. Een jaar later kwam zijn tweede album ’Befri graven selv’ uit.
In 2012 had de Zweeds-Marokkaanse Lorine Zineb Nora Talhaoui alias Loreen, het Eurovisie Songfestival gewonnen met het nummer Euphoria.
Cliché Love Song
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Nieuw powerkoppel: French Montana en prinses van Dubai bevestigen relatie (foto’s)
Spice Girl Mel B trouwt in Marokko
Steen door voorruit auto Cheb Rezki op snelweg
Beelden in Marokko opgenomen Nolan-film ’The Odyssey’ gelekt
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Kusscène in Tanger leidt tot grote rel
Ticketprijzen comeback Saad Lamjarred in Marokko schokken