25 mei 2012 - 12:01 - Cultuur
Loreen, Zweedse kandidate van Marokkaanse afkomst voor het Eurovisie Songfestival 2012, heeft donderdag een plaats in de finale gehaald.
Favoriet gegeven, zal Loreen zaterdag in Bakoe proberen te winnen met haar liedje "Euphoria". Zij zal strijden met 25 andere finalistlanden, waaronder Frankrijk, Turkije en Spanje.
De zangeres, van haar echte naam Lorine Zineb Noka Talhaoui, had haar ticket voor het Eurovisie 2012 gehaald door de Zweedse muziekwedstrijd "Melodifestivalen 2012" te winnen in maart.
Loreen, 28, had in 2011 al proberen deelnemen aan het Eurovisiesongfestival, maar had de finale van de kwalificatiewedstrijd niet gehaald.
Dit jaar hebben 42 landen deelgenomen aan het Eurovisie, dat jaarlijks wordt gevolgd door meer dan 100 miljoen kijkers. In augustus 2011 had Marokko de wens geuit om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Sean Paul kiest Marokko voor nieuwe videoclip (video)
French Montana en Swae Lee openen FIFA WK clubs
Uitstel voor Saad Lamjarred na chantage
Geheimen van Marokko: de gouden draden van het brokaat
Saad Lamjarred vecht deze week celstraf voor verkrachting aan
Chinese tv-hit kookt in Tanger
"Holy sh!t"-actrice Nora Dari in tranen op set