5 november 2013 - 13:36 - Economie
Na maanden onderhandelen werd Maroc Telecom door de Franse groep Vivendi aan Etisalat verkocht voor 4,2 miljard euro. Een bedrag dat ver onder de aangekondigde waarde van 5, en zelfs 7 miljard euro, ligt
Vivendi kondigde dinsdagmorgen de verkoop aan van haar 53%-belang in Itissalat Al Maghrib aan Etisalat, één van de belangrijkste bedrijven in de telecommunicatiesector in het Midden-Oosten.
De overeenkomst wordt pas definitief wanneer Marokko en de landen waar Maroc Telecom is gevestigd - voornamelijk Afrikaanse landen - hun akkoord geven.
Volgens een verklaring van Vivendi zal de verkoop begin 2014 worden afgerond. De prijs omvat 3,9 miljard euro voor de verkoop van Maroc Telecom en 310 miljoen euro voor het dividend over het jaar 2012.
Marokko beschouwt Maroc Telecom als strategisch voor de groei en economische veiligheid. Daarom werd de Marokkaanse CDG-bank door het land opgelegd als minderheidsaandeelhouder.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro