Moord buiten school in Fez
Marokkaanse scholen worden steeds meer opgeschud door geweldszaken. Afgelopen donderdag werd een leerling nog voor een middelbare school in Fez neergestoken.
24 november 2017 - 20:50 - Marokko
Een lerares is woensdag rond 18 uur in Casablanca door een leerling met een gebroken fles aangevallen. De vrouw liep ernstige verwondingen op aan het gezicht.
Volgens het slachtoffer beschuldigde de leerling en zijn moeder haar ervan een strafmaatregel tegen de jongen op school te hebben gesteund. Ze had eerder al het bezoek van de moeder gekregen en was toen beledigd en bedreigd.
De tiener zou in het verleden al een lerares hebben mishandeld op de El Houssein Ben Ali middelbare school in de wijk Hay Mohammadi. Meerdere leerkrachten hadden vanwege zijn gewelddadig gedrag voor zijn transfer naar een andere school gepleit.
Kort na de aanval werd de tiener door de politie gearresteerd en in bewaring gesteld. Het slachtoffer vertelde over het incident aan Kifache. Video!
Lees meer
Marokkaanse scholen worden steeds meer opgeschud door geweldszaken. Afgelopen donderdag werd een leerling nog voor een middelbare school in Fez neergestoken.
Een docent in het Marokkaanse Fkih Bensaleh wordt ervan verdacht een 7-jarige leerling te hebben mishandeld.
De beelden schokten in Marokko. De 17-jarige leerling die een leerkracht op de Sidi Daoud middelbare school in Ouarzazate heeft mishandeld, zit in de gevangenis.
De rechtbank van Eerste aanleg in Rabat heeft een leerling die begin november zijn leerkracht had aangevallen, tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld.
Het hof van beroep in Casablanca heeft de leerling die enkele weken geleden een lerares in de wijk Hay Mohammedi met een kapotte fles had aangevallen, veroordeeld.