Miljard dirham wegenschade door overstromingen in Marokko
Door het stormweer en de overstromingen van de afgelopen dagen in Marokko, is voor 925 miljoen dirham schade ontstaan aan wegen en straten.
28 november 2014 - 18:18 - Economie
Extreme overgewicht of obesitas kost Marokko jaarlijks meer dan 24 miljard dirham. Dat is iets minder dan 3% van het BBP van het land, aldus een onderzoek van adviesbureau McKinsey.
Richard Dobbs, die meewerkte aan het onderzoek, stelt dat obesitas niet enkel een gezondheidsprobleem is, maar ook "een belangrijke economische en commerciële uitdaging".
Het bedrag van 24 miljard dirham werd berekend volgens kostenschattingen met betrekking tot de behandeling van aandoeningen zoals hypertensie, diabetes type 2, hartinfarcten en de gevolgen ervan, of nog de ziekenhuisopname van mensen met extreme overgewicht.
Behalve obesitas somt het rapport nog meer lasten op die wegen op de Marokkaanse overheidsbegroting, zoals gewapend geweld, oorlog, terrorisme, roken en klimaatverandering.
Een juiste aanpak van obesitas is volgens McKinsey de invoering van een extra belasting van 10% op suiker- en vetrijke producten en een betere opleiding van de ouders.
Lees meer
Door het stormweer en de overstromingen van de afgelopen dagen in Marokko, is voor 925 miljoen dirham schade ontstaan aan wegen en straten.
Marokkanen met eigendommen en/of geld in het buitenland hebben eind november ruim 6 miljard dirham zwart geld aangegeven. Dat meldt de voorzitter van het Marokkaanse...
Brandstoffen worden vanaf maandag niet meer gesubsidieerd door het Compensatiefonds in Marokko. Dat laat minister Mohamed El Ouafa van Algemene Zaken weten.
Het wagenpark van de Marokkaanse overheid telt ruim 115.000 voertuigen. Enkel de brandstofkosten lopen jaarlijks al op tot 1,1 miljard dirham!
Ruim 10 miljard dirham is naar Marokko teruggevloeid sinds de toepassing van een fiscale amnestie op eigendommen in het buitenland.