12 augustus 2017 - 14:40 - Marokko
Koningin Sofia van Spanje wordt in september in Sebta, Spaanse enclave in het noorden van Marokko verwacht. Een bezoek dat heel slecht valt bij de Marokkaanse autoriteiten.
Officieel heeft Marokko niet op het bezoek gereageerd maar volgens de media is er een stille diplomatieke crisis aan de gang tussen de twee landen.
Koningin Sofia zal op 9 september in de enclave zijn om aan een militaire ceremonie deel te nemen. Ook de Spaanse minister van Defensie, Maria Dolores de Cosedal zal aanwezig zijn.
Marokko heeft zich altijd sterk verzet tegen officiële bezoeken van Spaanse verantwoordelijken aan Sebta en Melilla. In 2007, tijdens het bezoek van de voormalige Koning van Spanje, Juan Carlos, aan de twee enclaves, hadden de Marokkaanse autoriteiten het bezoek een provocatie genoemd en de verslechtering van de betrekkingen tussen de twee landen aangekondigd. Marokko had toen zijn ambassadeur in Spanje, Omar Azziman, teruggeroepen om tegen het bezoek te protesteren.
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokko waarschuwt: opgelet met wat je eet!
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen
Graafmachines slopen illegale kramen in Al Hoceima
Gendarmerie Nador voorkomt verkoop bedorven vlees