9 februari 2025 - 16:50 - Marokko
Het is geen zeldzaam gezicht: Koning Mohammed VI die zonder escorte door de straten van Rabat rijdt in een van zijn sportauto’s. De monarch heeft een grote passie voor auto’s en bezit een collectie van meer dan 600 voertuigen, verdeeld over twaalf koninklijke paleizen.
Zijn liefde voor auto’s begon al in zijn jeugd. Zijn vader, wijlen Koning Hassan II, schonk hem een speelgoedjeep met motor, waarmee hij door de paleistuinen reed. De collectie van Mohammed VI is een voortzetting van een familietraditie. Zijn grootvader, Mohammed V, was liefhebber van Amerikaanse auto’s en bezat verschillende Fords uit de jaren twintig, Cadillacs en Rolls Royces. Hassan II had een voorkeur voor Mercedes.
Lees ook: Koning Mohammed VI maakt ritje in Casablanca en begroet inwoners
Mohammed VI breidde de collectie uit met sportauto’s van merken als Mercedes, Jaguar en Aston Martin. Hij zou zelfs meerdere keren naar het hoofdkantoor van Ferrari in Maranello zijn gereisd om als bijrijder modellen als de 550 en de 360 Modena te testen op het circuit. Net als zijn vader heeft hij echter een voorkeur voor Mercedes. Zo bezit hij een zeldzame Mercedes McLaren SLR, waarvan slechts 1700 exemplaren zijn geproduceerd, en een Mercedes SL 600 Pullman die hij regelmatig gebruikt voor officiële gelegenheden.
Lees ook: Koning Mohammed VI in Dubai Mall gezien (video)
Aston Martin is een ander merk dat de Koning nauw aan het hart ligt. Zijn collectie omvat onder andere een Aston Vanquish Volante en een DB7. Daarnaast bezit hij diverse SUV’s, waaronder een Range Rover Sport Supercharged en een Vogue, en limousines met zes deuren. Recent voegde hij twee unieke exemplaren van de Laraki Sahara toe aan zijn collectie. Dit 100% Marokkaanse voertuig is uitgerust met een twaalfcilindermotor van 1500 pk.
Nador krijgt nieuw voetbalstadion van wereldklasse
Siméon Hassan: het verhaal van het petekind van Koning Mohammed VI
Tetouan krijgt mega-entertainmentproject van 5 miljard dirham
Grote hoeveelheid cocaïne aangespoeld op strand Agadir
RC Berkane wint eerste kampioenstitel in Marokko
Grote veranderingen voor Rabat
Siméon Hassan: het verhaal van het petekind van Koning Mohammed VI
Tetouan krijgt mega-entertainmentproject van 5 miljard dirham
Grote hoeveelheid cocaïne aangespoeld op strand Agadir
Grote veranderingen voor Rabat
Reizigers profiteren van nieuwe maatregelen op luchthaven Nador
Aardverschuiving legt verkeer plat in Al Hoceima
Transformatie luchthaven Tetouan in volle gang
Afschuw in Marokko: 5-jarige Jaida vermoord