7 december 2017 - 12:42 - Marokko
Als gevolg van het besluit van de Verenigde Staten om Jeruzalem als hoofdstad van Israël te erkennen en er zijn ambassade te vestigen, heeft Marokko uitleg gevraagd aan de zaakgelastigde bij de Amerikaanse ambassade in Rabat.
Op bevel van Koning Mohammed VI werden ook de ambassadeurs van Rusland, China, Frankrijk en Groot-Brittannië, allen permanente leden van de Veiligheidsraad, ontboden.
De diplomaten werden op het ministerie van Buitenlandse zaken geroepen voor een spoedvergadering met minister Nasser Bourita. Hen werd gevraagd om, als leden van de Veiligheidsraad, de nodige maatregelen te treffen om de juridische status van Al Qods te beschermen en handelingen die de spanningen in de regio zouden kunnen doen oplaaien te bestrijden.
Koning Mohammed VI Had dinsdag al naar Donald Trump geschreven om zijn bezorgdheid en die van alle Arabische landen te uiten. De monarch waarschuwde voor de gevolgen van een dergelijk besluit op het vredesproces.
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko