6 april 2025 - 12:00 - Sport
Jamal Ben Saddik heeft in Ahoy een pijnlijke overwinning behaald tegen de Roemeen Christian Ristea. Hiermee plaatste hij zich voor de tweede ronde van het toernooi Last Heavyweight Standing.
Ondanks een bloedende scheenbeen hield de Belgisch-Marokkaanse kickbokser stand tot het einde en wist hij zijn tegenstander Christian Ristea te verslaan. De jury besliste unaniem in zijn voordeel. Dit is de tweede wedstrijd van de Marokkaanse kampioen sinds zijn rentree eind februari na een afwezigheid van tweeënhalf jaar. Zijn eerste gevecht tegen de Est Uku Jürjendal won hij door knock-out.
Lees ook: Jamal Ben Saddik breekt arm tegenstander en wint bij rentree
Net als in zijn eerste gevecht ontbrak het Ben Saddik aan slagkracht tegen de Roemeen Christian Ristea in Ahoy. "Kom op jongens, vechten", riep de scheidsrechter tot tweemaal toe tijdens de laatste ronde. "Je bent aan het vechten dus zoiets kan altijd gebeuren, maar het is weer netjes dicht geknutseld dus dat kan nu weer gaan helen. Je moet gewoon door de zure appel heen bijten", verklaarde de Marokkaanse kampioen na zijn overwinning over zijn scheenbeenblessure.
De 34-jarige kickbokser kende een wisselvallig gevecht tegen zijn Roemeense tegenstander, die trainde met het team van Rico Verhoeven, de eeuwige rivaal van Jamal Ben Saddik. "In dit toernooi ben ik degene die verslagen moet worden en iedereen die tegen mij vecht, geeft alles. Voor hen is dit het gevecht van hun leven. Daarom moet ik gewoon bij mijn plan blijven en niet haastig op zoek naar een knock-out. Het belangrijkste is dat ik winnend uit de ring kom", aldus Ben Saddik.
Lees ook: Jamal Ben Saddik terug in de ring: "Ik wil wereldkampioen worden"
Met deze overwinning verzekert Ben Saddik zich van een ticket voor de tweede ronde van Last Heavyweight Standing, die half juni plaatsvindt tijdens Glory 100. Daar zal hij het opnemen tegen de Fransman Sofian Laïdouni. Laatstgenoemde spaarde zijn Oekraïense tegenstander Oleh Pryimachov zaterdag niet en domineerde in alle hoeken van de ring. De finale van het toernooi staat gepland voor december.
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten