16 januari 2025 - 15:30 - Marokko
In de provincie Nador is een grootschalig project gestart om de irrigatie van landbouwgrond te moderniseren. Het project, dat loopt van 2022 tot 2025, moet leiden tot een jaarlijkse besparing van meer dan 15 miljoen liter water.
Het project is een reactie op de toenemende klimaatproblemen en de waterschaarste in Marokko. Het maakt deel uit van het Groene Generatie Plan, dat de Marokkaanse landbouwsector moet verduurzamen. Het irrigatieproject richt zich op de Gharb-vlakte, een gebied van meer dan 13.500 hectare waar zo’n 29% van de boeren actief is.
Lees ook: Nieuwe waterweg moet Noord-Marokko van water voorzien
Het project wordt gefinancierd door de Marokkaanse overheid en de Europese Investeringsbank. Het doel is om traditionele irrigatiemethoden, zoals irrigatie via kanalen en sproeiers, te vervangen door moderne druppelirrigatie. Dit systeem is efficiënter en vermindert waterverspilling.
Naast de modernisering van de irrigatiesystemen wordt ook de infrastructuur verbeterd. Er worden waterreservoirs aangelegd, pompstations gerenoveerd en zuiveringsinstallaties gemoderniseerd. Ook de irrigatienetwerken op de boerderijen zelf worden vernieuwd.
Lees ook: Sidi Abbou-dam in Taounate voltooid in 2025
Door de modernisering van de irrigatie en de verbetering van de infrastructuur hoopt de Marokkaanse overheid de landbouwsector te versterken en de waterhuishouding te verbeteren.
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"