4 juni 2025 - 18:50 - Marokko
Steeds meer mensen kiezen voor een cruise, en Holland America Line speelt daar slim op in. De rederij breidt haar aanbod in Noord-Europa uit met een extra schip, de Zuiderdam, naast de Nieuw Statendam en Rotterdam. Dit gebeurt in 2027 en is een reactie op de groeiende populariteit van de noordelijke vaarroutes. Naast deze uitbreiding blijven de Marokkaanse havens van Casablanca en Tanger een belangrijke rol spelen in de routes van de cruisemaatschappij.
De cruisemaatschappij plant vertrekken vanuit Rotterdam, Amsterdam, Reykjavik en Dover. Passagiers kunnen kiezen uit diverse routes die variëren van zeven tot eenentwintig dagen. Deze cruises voeren door Scandinavië, IJsland, Groenland, de Baltische landen en de Britse eilanden. Speciale themacruises, zoals die gericht op zonsverduisteringen en het noorderlicht, bieden een unieke ervaring.
Lees ook: Haven Tanger stad nieuwe hotspot voor cruiseschepen
Holland America Line blijft daarnaast trouw aan haar zuidelijke bestemmingen. De Middellandse Zee blijft een belangrijke regio, met de Oosterdam als het voornaamste schip. De historische aanloophavens in Marokko, Casablanca en Tanger, blijven ook in 2027 deel uitmaken van de routes. De rederij benadrukt dat deze continuïteit de langdurige band met de Marokkaanse kust reflecteert, waar het al tientallen jaren regelmatig vaart. De vraag naar deze reizen is onverminderd hoog, zo stelt de cruisemaatschappij.
Lees ook: Luxe cruiseschip Queen Victoria brengt duizenden toeristen naar Tanger
De meer dan 150 jaar ervaring van Holland America Line op de Europese routes draagt bij aan de verfijning van het huidige aanbod. De inzet van drie schepen in Noord-Europa stelt Holland America Line in staat een breed scala aan reizen aan te bieden, zonder herhaling van havens. De keuze voor de Zuiderdam, een schip dat bekendstaat om zijn logistieke capaciteiten en prestaties in ruwe zeeën, versterkt deze focus op langere cruises. Dit alles blijft trouw aan de traditie van gastvrijheid en verfijning die Holland America Line als "constitutief voor haar Nederlandse identiteit" beschouwt.
Voetbal Marokko-Tunesië: om hoe laat en op welke zender?
Ophef rond Temu in Marokko: goedkoop is duurkoop?
Mohamed Ihattaren geniet: jetskiën in Al Hoceima (video)
Marokkaanse stad installeert tsunami-sirenes
Algerije hysterisch na Britse steun voor Marokkaanse Sahara
Marokkanen leven minder lang
Ophef rond Temu in Marokko: goedkoop is duurkoop?
Marokkaanse stad installeert tsunami-sirenes
Marokkanen leven minder lang
Noord-Marokko klaar voor perfecte vakantie
Recordjaar voor Israëlische wapenexport, ook naar Marokko
Marokko verdedigt import afval
Prins Moulay El Hassan bij militaire diploma-uitreiking (video)
Recordbod van 50 miljoen euro op Brahim Diaz