13 februari 2025 - 16:20 - Marokko
De erkenning door Parijs van de Marokkaanse soevereiniteit over de Sahara heeft bijgedragen aan een impuls voor de buitenlandse handel tussen Marokko en Frankrijk.
Uit het jaarverslag van de Franse douane over de buitenlandse handel van Parijs voor 2024 blijkt een "groei van de export naar Marokko met 13,1%, tegenover een lichte stabiliteit van de import, die met 0,4% is gedaald en daardoor op het gebruikelijke niveau is gebleven". De waarde van de Franse export naar Marokko bereikte in 2024 7,4 miljard euro, tegenover 6,6 miljard euro in 2023, terwijl de import uit Marokko op hetzelfde niveau bleef als in 2023, namelijk 7,4 miljard euro. Daardoor is de buitenlandse handel (overschot op de handelsbalans) tussen Marokko en Frankrijk in 2024 met 0,9% verbeterd, na een tekort van 0,8% in 2023.
Lees ook: Sahara: Polisario valt Frankrijk aan
Ook in de Maghreb is de handelsbalans positief. De handelsuitwisseling tussen Frankrijk en Algerije is met 1,1% verbeterd, ondanks de politieke spanningen tussen de twee landen. Tunesië noteerde een groei van 0,1%. De handelsuitwisseling tussen Frankrijk en Libië steeg met 0,4%.
Lees ook: Koning Mohammed VI in Frankrijk?
Op Afrikaans niveau is de vaststelling dezelfde. Volgens het jaarverslag van de Franse douane over de buitenlandse handel van Parijs voor 2024 is er een overschot van 2,5 miljard euro. Het handelstekort blijft echter 6,5 miljard euro bedragen.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt