24 februari 2015 - 16:25 - Economie
Olie-en gasbedrijf Gulfsands Petroleum heeft maandag de ontdekking bekendgemaakt van een nieuw gasveld in Douar Ouled Belkeir, in de Gharb regio in Marokko.
Het is de derde gasontdekking van Gulfsands Petroleum in Marokko. Het gas werd op een diepte van ongeveer 800 meter ontdekt. Net zoals de laatste vondst van de Britse groep gaat het om gas van ’uitstekende kwaliteit’.
CEO Mahdi Sajjad verheugt zich op de vondst: "We verheugen ons op de resultaten van de boringen en testen uitgevoerd op gasput DOB-1. Het is de derde opeenvolgende positieve exploratieboring van het bedrijf in Marokko dankzij het gebruik van 3D seismische gegevens verkregen en verwerkt in 2013-2014."
Lees meer
Gulfsands Petroleum heeft in het Marokkaanse Gharb gas van "uitstekende kwaliteit" gevonden. De ontdekking werd bevestigd door de Marokkaanse staatsoliemaatschappij Onhym.
Het Britse bedrijf SDX Energy heeft de ontdekking van een gasveld in het Marokkaanse Gharb aangekondigd.
Marokko heeft de 58e grootste goudreserve ter wereld met 22 ton goud. Dat blijkt uit de nieuwe top 100 van de World Gold Council.
De aanleg van een nieuwe jachthaven in Al Hoceima werd door het Marokkaanse havenagentschap ANP toevertrouwd aan Dumez-Maroc, filiaal van het Frans bouwbedrijf Vinci.
De nieuwe Ikea winkel in Zenata, regio Casablanca, gaat eind dit jaar open. De meubelgigant verwacht in het eerste jaar 1,3 miljoen bezoekers.
Marokko gaat ruim 220 miljard dirham besteden aan wapens. Dat is een jaarlijkse budgetverhoging van 9 procent volgens een nieuw rapport van Strategic Defense Intelligence.
De aanbesteding voor de bouw van een nieuwe vissershaven in Casablanca is gegund aan het bedrijf Dumez-Maroc, een dochteronderneming van Sogea-Satom, voor een bedrag van 630...
Ondanks de economische crisis in Europa en de waarschuwingen van de Franse autoriteiten voor toeristen in Marokko, heeft Marrakech opnieuw een volgeboekt jaar achter de rug.
Een consortium van Saoedische bedrijven onder leiding van Acwa Power gaat de twee nieuwe centrales van het zonnecomplex van Ouarzazate realiseren.
Marokko wil vanaf juni aardgas gaan produceren. Dat meldt de Marokkaanse staatsoliemaatschappij Onhym in een verklaring.