28 september 2024 - 07:00 - Marokko
De Marokkaanse overheid zet een opvallende campagne in om jongeren te ontmoedigen om illegaal naar Europa te migreren. Dit gebeurt naar aanleiding van een recente toename van het aantal pogingen tot illegale migratie in Noord-Marokko.
De campagne richt zich specifiek op het tegengaan van berichten op sociale media die jongeren aanmoedigen om de oversteek naar Spanje te wagen. Met grote billboards in de straten probeert de overheid jongeren te overtuigen om in Marokko te blijven.
Lees ook: Marokko stuurt massaal politie naar Fnideq (video)
Op de billboards staan bemoedigende boodschappen zoals "Je vaderland staat boven alles... Corruptie en werkloosheid zijn geen reden om te vluchten" en "Vluchten lost het probleem niet op... Het buitenland kan je bedriegen, maar je vaderland blijft bij je, zelfs in moeilijke tijden".
Lees ook: Marokko en Spanje op scherp na oproep tot nieuwe bestorming Ceuta
De campagne benadrukt dat jongeren niet moeten luisteren naar de lokroep van werk en succes in Europa. Ze stelt dat ’vluchten’ voor ’corruptie’ en ’werkloosheid’ de bestaande problemen niet zal oplossen.
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in