18 november 2011 - 11:00 - Cultuur
De grootste Koran ter wereld weegt meer dan 200 kilo. Het heilige boek, versierd met goud en panelen van malachiet en edelstenen, werd gemaakt door een Italiaans bedrijf voor de Russische republiek van Tatarstan.
De Koran, gemaakt van Russische hout bedekt met kalfsleer, telt 632 pagina’s. De turquoise cover, waarvan de boorden zijn gemaakt met gemalen koraal, is versierd met 113 edelstenen.
Voorlopig ondergebracht in het museum van de moskee Kul Sharif, in het Kremlin van Kazan, hoofdstad van de islamitische republiek Tatarstan, zal de grootste Koran ter wereld vanaf juni 2012 worden tentoongesteld in de historische stad van Bolgar.
Het boek, gemaakt in opdracht van het moslimbestuur van Tatarstan, in het kader van een herstelprogramma van de culturele en historische erfgoed van de regio, kostte meer dan een miljoen euro.
Gelegen in het Volga bekken, is Tatarstan een rijke republiek van de Russische Federatie, waar Moslims, Christenen en Joden in perfecte harmonie leven.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Nieuw powerkoppel: French Montana en prinses van Dubai bevestigen relatie (foto’s)
Spice Girl Mel B trouwt in Marokko
Steen door voorruit auto Cheb Rezki op snelweg
Beelden in Marokko opgenomen Nolan-film ’The Odyssey’ gelekt
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Kusscène in Tanger leidt tot grote rel
Ticketprijzen comeback Saad Lamjarred in Marokko schokken