Zoeken

Grensovergang Sebta even open om lichaam overleden man door te laten

- Marokko

Geschreven door Laila A.

Marokko en Spanje hebben besloten om de grensovergang met Sebta enkele minuten te openen om de repatriëring van een overleden Marokkaanse man mogelijk te maken.

De man overleed in een ziekenhuis in de Spaanse enclave en moest in zijn geboortestad Mdiq worden begraven.

Het slachtoffer kwam om tijdens een chirurgische ingreep. De familie van de man werd verrast door het besluit van Marokko om de grensovergang te sluiten.

De Marokkaanse autoriteiten hadden eerst geweigerd om familieleden van de overledene naar Sebta te laten gaan. Ook wilde Rabat de repatriëring van het lichaam naar Mdiq niet toelaten. Uiteindelijk werd aan de familie een uitzonderlijke toestemming gegeven om het lichaam op te halen en naar Marokko te brengen om te worden begraven.

Lees meer

Lichaam Marokkaan gevonden in Algeciras

Het levenloos lichaam van een Marokkaanse man werd dinsdag in een straat in Algeciras, in het zuiden van Spanje, aangetroffen.

Marokko: man "steelt" stoffelijk overschot vader om hem te begraven

Een man van rond de 40 jaar heeft het lichaam van zijn vader uit het mortuarium van het academisch ziekenhuis van Fez gestolen om hem in zijn geboortestad te begraven.

Marokko: levende baby met overleden baby verwisseld in ziekenhuis Rabat

Het Souissi ziekenhuis in Rabat wordt opgeschud door een nieuw schandaal. Het ziekenhuis wordt ervan beschuldigd een levende baby met een dood kindje te hebben verwisseld.

België: lichamen overledenen naar Marokko te repatriëren onmogelijk

Marokkaanse gezinnen in België weten niet wat te doen met de stoffelijke overschotten van hun overleden familieleden.

Marokko opent grens Sebta om kampeerders door te laten

Tientallen kampeerders die met hun campers in Marokko vastzaten, hebben zaterdagochtend toestemming gekregen om via Sebta naar Europa terug te keren.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team