6 juli 2015 - 19:40 - Marokkanen in het buitenland
Marokkanen in het buitenland stonden vorig jaar wereldwijd op de derde plaats van geldoverdrachten naar het herkomstland. Dat blijkt uit een nieuw rapport van het Internationaal fonds voor landbouwontwikkeling.
In 2014 bereikten de geldoverdrachten van in het buitenland gevestigde Marokkanen naar Marokko 6,2 miljard dollar.
Marokkanen in Frankrijk stuurden vorig jaar ruim 2 miljard dollar naar Marokko. Daarna volgen Marokkanen in Spanje met 1,7 miljard dollar en in Italië met 959 miljoen dollar.
Algerijnen in Europa stuurden in dezelfde periode 2,05 miljard dollar en Tunesiërs 1,85 miljard dollar naar hun land van herkomst. Nigeria komt om de eerste plaats in de ranglijst, gevolgd door China.
De organisatie betreurt in het rapport de hoge kosten van geldoverdrachten naar de landen van herkomst. Het geld gaat grotendeels naar de familie’s die het hard nodig hebben. Toch kost een geldoverdracht naar bijvoorbeeld Rabat bijna 10 procent van het over te maken bedrag.
Auto in ravijn door mist op kustweg Al Hoceima
Celstraf voor Marokkaan na Gaza-kritiek op Saudi-Arabië
Marokkaanse cannabistruck gestolen, eigenaar waarschuwt zelf politie
Oumi Rayane zet journalist op zijn plaats (video)
Koning Mohammed VI viert "welverdiend triomf" futsalteam
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland