Marokko bevestigt officieel aanwezigheid aardolie
Amina Benkhadra, directrice van de Marokkaanse staatsoliemaatschappij Onhym, heeft voor het eerst de aanwezigheid van olie in Marokko bevestigd.
6 november 2015 - 22:00 - Economie
Amina Benkhadra, directrice van de Marokkaanse staatsoliemaatschappij Onhym, heeft de aanwezigheid van gas in negentien geboorde putten in de Gharb regio bevestigd.
Tijdens een gezamenlijke persconferentie met Circle Oil in de regio van Mechraa Belksiri heeft Amina Benkhadra een heel positieve toespraak gehouden. Volgens haar werden "22 putten geboord waarvan 19 positieve resultaten opleverden". De vondsten zijn volgens Benkhadra bescheiden maar zullen voldoen aan de vraag van industriëlen in de regio.
De CEO van Circle Oil verklaarde tevens tijdens de persconferentie dat zijn groep het gevonden gas via de gaspijpleiding van Kenitra wilde vervoeren.
Onhym gaat in de komende weken een nieuw contract met Circle Oil tekenen voor de exploratie, onderzoek en boring naar gas en olie. Het 8-jarig contract met de Ierse groep loopt namelijk ten einde.
Lees meer
Amina Benkhadra, directrice van de Marokkaanse staatsoliemaatschappij Onhym, heeft voor het eerst de aanwezigheid van olie in Marokko bevestigd.
Total stopt met zoeken naar olie voor de kusten van de Marokkaanse Sahara. Volgens de Franse oliemaatschappij zijn de resultaten van de boringen teleurstellend.
Marokko is ambitieus en vooral optimistisch over zijn gaspotentieel. Het land is van plan om binnen maximaal twee jaar gas te gaan verkopen.
Ierse oliemaatschappij Circle Oil laat in een verklaring weten dat de groep een gasput in Mechra Bel Ksiri heeft laten sluiten.
Marokko wil vanaf juni aardgas gaan produceren. Dat meldt de Marokkaanse staatsoliemaatschappij Onhym in een verklaring.