6 november 2015 - 22:00 - Economie
Amina Benkhadra, directrice van de Marokkaanse staatsoliemaatschappij Onhym, heeft de aanwezigheid van gas in negentien geboorde putten in de Gharb regio bevestigd.
Tijdens een gezamenlijke persconferentie met Circle Oil in de regio van Mechraa Belksiri heeft Amina Benkhadra een heel positieve toespraak gehouden. Volgens haar werden "22 putten geboord waarvan 19 positieve resultaten opleverden". De vondsten zijn volgens Benkhadra bescheiden maar zullen voldoen aan de vraag van industriëlen in de regio.
De CEO van Circle Oil verklaarde tevens tijdens de persconferentie dat zijn groep het gevonden gas via de gaspijpleiding van Kenitra wilde vervoeren.
Onhym gaat in de komende weken een nieuw contract met Circle Oil tekenen voor de exploratie, onderzoek en boring naar gas en olie. Het 8-jarig contract met de Ierse groep loopt namelijk ten einde.
Spanningen tussen PSG en Achraf Hakimi na interview
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Badr Hari trakteert Marokko op uniek cadeau (video)
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Moordzaak Anouar in Tanger: familie wijst naar broers
Banken Marokko "plegen misbruik"
Miljoenendeals ondanks protesten: Marokko exporteert volop naar Israël
Chinese ’megakranen’ maken haven Tanger nog groter
Textiel, luchtvaart,... Turkse investeerders storten zich op Marokko
Marokkaanse fiscus vindt slimme strategie tegen fraude
De miljardenuitdaging van Marokko
Marokkaanse economie draait om drie regio’s
Nieuwe economische alliantie tussen Marokko en Turkije