Circle Oil geeft gasboring in Marokko op
Ierse oliemaatschappij Circle Oil laat in een verklaring weten dat de groep een gasput in Mechra Bel Ksiri heeft laten sluiten.
- Economie
Marokkaanse staatsoliemaatschappij Onhym heeft de ontdekking van een nieuw aardgasveld in de regio van Kenitra aangekondigd.
Het gaat slechts om een "kleine hoeveelheid biogene gas" ontdekt door de Ierse groep Circle Oil. Ondanks het kleine volume zal het gasveld volgens Onhym, in de komende weken worden uitgerust voor een toekomstige productie.
Deze ontdekking zal de reeds bestaande aardgaswinning versterken en helpen voorzien in de steeds groeiende vraag van aardgasverbruikende industrieën in de regio.
In hetzelfde gebied waren in 2008 en 2010 ook al kleine gasvelden ontdekt. Circle Oil is op 25 augustus naar gas en olie beginnen zoeken en plant zes boringen nabij Kenitra.
Lees meer
Ierse oliemaatschappij Circle Oil laat in een verklaring weten dat de groep een gasput in Mechra Bel Ksiri heeft laten sluiten.
Marokko wil vanaf juni aardgas gaan produceren. Dat meldt de Marokkaanse staatsoliemaatschappij Onhym in een verklaring.
Olie-en gasbedrijf Gulfsands Petroleum heeft maandag de ontdekking bekendgemaakt van een nieuw gasveld in Douar Ouled Belkeir, in de Gharb regio in Marokko.
Amina Benkhadra, directrice van de Marokkaanse staatsoliemaatschappij Onhym, heeft de aanwezigheid van gas in negentien geboorde putten in de Gharb regio bevestigd.
Gulfsands Petroleum heeft in het Marokkaanse Gharb gas van "uitstekende kwaliteit" gevonden. De ontdekking werd bevestigd door de Marokkaanse staatsoliemaatschappij Onhym.