6 juni 2012 - 19:24 - Marokko
Het Franse tijdschrift Challenge is op het nippertje ontsnapt aan een publicatieverbod in Marokko deze week. De magazine heeft namelijk een dossier opgesteld over de rijkdommen van de koningen, waarin het fortuin van koning Mohammed VI wordt aangehaald.
De Marokkaanse censuurdienst had besloten het weekblad niet door te laten op de Mohammed V luchthaven in Casablanca, volgens bronnen van het Ministerie van Communicatie.
De magazine werd toegelaten nadat Communicatieminister Mustapha El Khalfi, door hooggeplaatsten werd aangeraden de publicatie niet te verbieden. Gezien de relatief beperkte verkoop van Challenge in Marokko, zou dit meer kwaad dan goed hebben gedaan.
Challenge publiceerde verder ook uittreksels uit het boek "De predator koning" van de Franse journalisten Catherine Graciet en Eric Laurent.
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko pakt landroof keihard aan
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko