28 september 2025 - 06:00 - Marokko
Een 13-jarige jongen is overleden na de complicaties van een beet door een zwerfhond in Casablanca. Dit zoveelste incident roept ernstige vragen op over de aanpak van het zwerfhondenfenomeen in de metropool. Burgers dringen aan op snelle en effectieve maatregelen om de veiligheid in de openbare ruimte te garanderen.
De jongen werd ongeveer veertig dagen voor zijn overlijden gebeten, zo meldt de familie van het slachtoffer. De verwonding werd in eerste instantie als oppervlakkig beoordeeld en leek geen onmiddellijke zorg te vereisen, waardoor de minderjarige geen behandeling ontving. Er waren op dat moment ook geen alarmerende signalen die op de ernst van de situatie wezen.
Lees ook: Advocate daagt Tanger voor de rechter na hondenbeet
Het ging echter plotseling bergafwaarts met de gezondheidstoestand van de tiener. De eerste symptomen van rabiës (hondsdolheid) werden zichtbaar, wat leidde tot zijn spoedoverbrenging naar het ziekenhuis voor gespecialiseerde zorg. Helaas mochten de medische inspanningen niet baten en is de jongen bezweken aan de gevolgen van de zwerfhondenbeet.
Lees ook: Jongetje overleden na beet van zwerfhond in Nador
Na de tragische dood van hun kind heeft de familie van de dertienjarige jongen de bevoegde autoriteiten met klem opgeroepen om direct actie te ondernemen. Ze verlangen dat er dringend campagnes worden georganiseerd om de zwerfhondenpopulatie effectief te bestrijden. Het groeiende aantal zwerfhonden wordt door hen en andere burgers gezien als een directe bedreiging voor de veiligheid, met name die van kinderen in de stad.
Marokko klaar voor clash met Spanje op WK U20 in Chili
Stellantis haalt Marokkaanse arbeiders naar Servië
Fatale hondenbeet in Marokko, slachtoffer was pas 13
AI-foto van Miss Marokko en Turkse acteur gaat viraal
Belg verdrinkt in irrigatiekanaal in Marokko, kinderen getuige
Dief berooft toeristen op zeedijk Tanger, wordt gepakt onder luid applaus
Fatale hondenbeet in Marokko, slachtoffer was pas 13
Belg verdrinkt in irrigatiekanaal in Marokko, kinderen getuige
Dief berooft toeristen op zeedijk Tanger, wordt gepakt onder luid applaus
Marokkaan vraagt asiel om "pro-palestina standpunt", Spanje stuurt hem terug
Ierse verantwoordelijke plots overleden in Dakhla
Spanje levert binnenkort Marokko’s nieuwe oorlogsschip
Marokko heeft één van de mooiste fietsroutes ter wereld
WK 2030-koorts: Casablanca sloopt alles voor internationale look