23 november 2024 - 12:10 - Cultuur
De ruzie tussen de Marokkaanse rapper ElGrandeToto en Abdelilah Benkirane, de voormalige premier van Marokko, heeft een onverwachte wending genomen. De rapper gebruikt een belediging van de ex-premier als marketingkans en noemt zijn nieuwe mixtape "Salgoat".
Het begon allemaal toen Benkirane ElGrandeToto een "salgot" noemde, wat in het Marokkaans Arabisch "schurk" of "losbandig" betekent. De oud-premier, tevens leider van de PJD-partij, beschuldigde de rapper ervan de Marokkaanse jeugd te corrumperen en de culturele waarden van het land te ondermijnen.
Lees ook: Abdelilah Benkirane haalt fel uit naar ElGrandeToto
Benkirane deed deze uitspraken tijdens een jongerencongres, waar hij kritiek uitte op de culturele impact van urban music op de Marokkaanse waarden. Hij richtte zijn pijlen specifiek op de liedjes van ElGrandeToto, die vaak als provocerend worden beschouwd, en meer in het algemeen op de invloed van rapmuziek.
De rapper reageerde met humor en zelfspot. Hij omarmde de belediging en kondigde een mixtape aan met de titel "Salgoat", een woordspeling die "salgot" combineert met "GOAT" (Greatest Of All Time). Zo transformeerde hij een aanval in een symbool van trots. Een slimme manier om de controverse te gebruiken als publiciteitscampagne voor zijn muziekproject.
Lees ook: Rapper ElGrandeToto dreigt met geweld tegen fans
ElGrandeToto, wiens populariteit verder reikt dan de Marokkaanse grenzen, heeft al teasers van het project gedeeld op sociale media. Hij bedankte Benkirane ironisch voor de inspiratie en de "gratis publiciteit". Hij voegde eraan toe dat hij hoopte dat de oud-premier naar het project zou luisteren als het uitkomt.
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Hollywoodster Olivia Rodrigo ontdekt de parel van Marokko (foto’s)
Zoon Naïma Samih razend!
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
Soundos El Ahmadi nieuw jurylid Holland’s got talent
Georgina Rodríguez verrast met Arabische tatoeage (foto)
Algerijnse zanger Reda Taliani op borgtocht vrij in Marrakech
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko