Zorgwekkende stijging prijzen in Al Hoceima
De protesten van de afgelopen maanden in Al Hoceima zijn niet zonder gevolgen. De prijzen in de stad kenden in de afgelopen maanden een forse stijging.
22 januari 2017 - 22:46 - Economie
De Hoge Planning Commissie (HCP) heeft een nieuw rapport gepubliceerd over de consumentenprijzen in de zeventien grootste steden van Marokko. En er zijn enkele verrassingen!
Volgens de HCP is en blijft Safi de goedkoopste stad van Marokko. Daarna volgen Rabat en Oujda waar de consumentenprijzen met 1,9% en 1% naar omhoog zijn gegaan.
Tanger, Casablanca en Meknes zijn de steden waar het leven het duurst is volgens de commissie met een inflatie van respectievelijk 1,8%, 1,4% en 1,9%.
Maar vooral de situatie in Al Hoceima is volgens de HCP zorgwekkend. In de noord Marokkaanse stad stegen de consumentenprijzen in 2016 met 2,3 procent. Dat is de sterkste stijging van de geanalyseerde steden.
Lees meer
De protesten van de afgelopen maanden in Al Hoceima zijn niet zonder gevolgen. De prijzen in de stad kenden in de afgelopen maanden een forse stijging.
Een nieuw onderzoek van Mercer toont aan dat Casablanca de 128e duurste stad ter wereld is voor expats. Voor het onderzoek werd een steekproef genomen van ruim 500 steden over...
De regionale directie van de Hoge Planning Commissie (HCP) voor de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima heeft een nieuw rapport uitgebracht over de prijzen in het noorden van het land.
Casablanca behoort tot de 20 duurste steden in Afrika volgens de jaarlijkse ranking van adviesbureau Mercer.
In het vierde kwartaal van 2016 is de prijs van vastgoed in Marokko lichtjes gestegen. Dat meldt Bank Al Maghrib in een nieuw rapport over de vastgoedprijzen in het koninkrijk.