Duitse Prettl bouwt fabriek in Tanger en belooft 800 banen
De Duitse groep Prettl heeft de bouw aangekondigd van een nieuwe fabriek in de industriële zone "Tanger Automotive City" in het noorden van Marokko.
- Economie
Autofabrikanten blijven massaal in Marokko investeren. Nieuw bewijs daarvan is de inhuldiging deze week van een fabriek van de Duitse groep Prettl in Tanger.
De fabriek strekt zich uit over 26.000 m² en zal tot 30 miljoen auto-onderdelen per jaar produceren.
In januari 2018 was de bouw van de fabriek van start gestart. Een eerste deel werd deze week ingehuldigd terwijl de tweede fase in 2021 zal worden geleverd.
Erhart Prettl, CEO van de groep, legde vorig jaar uit "in Marokko het potentieel en de menselijke krachten" te hebben gevonden om "de uitdaging van de veranderingen in de auto-industrie aan te gaan". Hij rechtvaardigde toen de keuze van Tanger door de infrastructuur en investeringsveiligheid.
Prettl is gespecialiseerd in de productie van autokabels en zal de belangrijkste autofabrikanten in Marokko leveren, waaronder Renault Tangier en de nieuwe fabriek van Peugeot Kenitra die over een paar weken in werking zal treden. Een deel van de productie zal naar het buitenland worden geëxporteerd.
Lees meer
De Duitse groep Prettl heeft de bouw aangekondigd van een nieuwe fabriek in de industriële zone "Tanger Automotive City" in het noorden van Marokko.
De Amerikaanse groep TI Automotive heeft een investering van 16 miljoen euro voor de bouw van een nieuwe fabriek in Tanger aangekondigd.
Tussen 2014 en 2018 was de Marokkaanse industriesector goed voor ruim 405.000 nieuwe banen. Dat bericht het ministerie van Industrie.
De Canadese autotoeleverancier Magna heeft de bouw gelanceerd van een nieuwe fabriek in het Marokkaanse Kenitra.
De nieuwe fabriek van de Franse autofabrikant PSA (Peugeot-Citroën) is donderdag door Koning Mohammed VI in Kenitra ingehuldigd.