Saoediër gearresteerd voor mishandelen Marokkaanse politieagent
Een Saoedische man is woensdag gearresteerd omdat hij een politieagent zou hebben aangevallen bij een controlepost aan de ingang van Essaouira.
5 februari 2015 - 21:20 - Marokko
Een gewelddadig geschil tussen een agent en zijn vrouw eindigde donderdag met een drievoudige moord in Kenitra. De man schoot zijn vrouw en schoonouders dood en gijzelde nadien zijn twee kinderen.
Volgens Alyaoum24 schoot de politieagent zijn vrouw en schoonouders met zijn dienstwapen dood. Hij sloot zich daarna op met zijn kinderen van 2 en 4 in zijn woning in de wijk Val Fleury en dreigde hen ook te vermoorden.
Politiemensen en een gijzelingsonderhandelaar overtuigden de man na enkele uren om zich over te geven zonder meer bloedvergieten. Buren vertelden hoe ze de man met zijn vrouw en schoonouders hadden horen ruziën alvorens schoten te horen.
Dit is het tweede incident met een politieagent in enkele dagen tijd. Dinsdag dreigde een geschorste politieagent om zijn gezin te doden en zelfmoord te plegen als hij zijn job niet terugkreeg. De agent was in 2013 geschorst omdat hij een verdachte had vrijgelaten zonder toestemming van het gerecht. Hij werd dinsdagavond gearresteerd en in hechtenis genomen.
Lees meer
Een Saoedische man is woensdag gearresteerd omdat hij een politieagent zou hebben aangevallen bij een controlepost aan de ingang van Essaouira.
Een politieagent is dinsdag dood aangetroffen in zijn huis in Meknes. De politie doet onderzoek naar zijn dood maar gaat uit van een zelfmoord.
De nationale veiligheidsdienst DGSN heeft besloten om twee agenten in het Marokkaanse Kenitra te schorsen. De politiemannen worden ervan verdacht een prostituee te hebben...
De rechtbank van Agadir heeft een politieman tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld die geprobeerd had om met zijn dienstwapen zijn vriendin te vermoorden.
Een agent die in februari had gedreigd zelfmoord te plegen voor de politiebaas en de Wali van Casablanca, is tot 5 maanden gevangenisstraf veroordeeld.